Wśród wielu elementów wyposażenia domu lub mieszkania zdecydowanie najważniejsze są drzwi wejściowe zewnętrzne, bez których nie będziemy mogli spać spokojnie, myśląc, że ktoś nieustannie czyha na nasze mienie i zdrowie. Ich właściwemu wyborowi warto poświęcić dużo uwagi, a jakiekolwiek błędne decyzje zemszczą się bardzo szybko.

Odporność gwarantowana przez najlepsze materiały.

Solidnych, trwałych drzwi zewnętrznych do domu nie kupuje się pod wpływem impulsu i zanim udamy się do sklepu czy salonu firmowego producenta, warto wiedzieć jakie cechy wpływają na ich wysoką jakość. Większość modeli dostępnych na rynku nie różni się od siebie na pierwszy rzut oka, ale drzwi zewnetrzne gwarantujące nam wysoki poziom bezpieczeństwa, muszą być zrobione z odpowiednich, atestowanych materiałów. Najczęściej do produkcji drzwi zewnętrznych antywłamaniowych wykorzystuje się specjalne odmiany stali, doskonale zabezpieczone przed korozją i innymi czynnikami atmosferycznymi. Robi się z niej zarówno profile, z których spawa się szkielet, jak i odporne na przecięcie pokrycie. Oczywiście potencjalny włamywacz nie może wiedzieć, z czego są zrobione nasze drzwi zewnętrzne i dlatego pokrywa się je laminatem, okleiną drewnopodobną lub maluje proszkowo wodoodpornym lakierem. Równie dobrze, jak stal lub aluminium do produkcji drzwi nadaje się też drewno, a zwłaszcza tak twarde jego gatunki, jak dąb i buk. Jeśli chodzi o stronę wizualną, to wysokiej jakości drzwi zewnętrznych drewnianych nie można niczym zastąpić, a wrażenia estetyczne, jakie daje układ słojów wydobyty blaskiem lakieru, pozostaje w pamięci na długo. Dostępność różnych modeli sprawia, że znajdziemy wśród nich zarówno coraz popularniejsze drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne, idealne do domów jednorodzinnych, jak i standardowe jednoskrzydłowe, niezbędne do mieszkania w bloku.

We wnętrzu zawsze najlepsze jest drewno.

Równie rewolucyjne zmiany zaszły w dostępnych w naszych sklepach drzwiach wewnętrznych. Wymiary ich można bez problemu dobrać do większości otworów drzwiowych, a kiedy są one nietypowe, to wielu producentów chętnie realizuje również zamówienia indywidualne. W kwestii materiałów możemy wybierać spomiędzy dwóch najpopularniejszych, jednak najczęściej niestety decydujemy się na tanie drzwi wewnętrzne z PCV, których jakość nie może się równać z drzwiami wewnętrznymi drewnianymi. Plastiki można co prawda łatwo utrzymać w czystości, lecz nic nie da we wnętrzu takiego ciepła jak naturalne drewno, tworzące też wyjątkowo zdrowy mikroklimat. Tutaj także mamy dostępne wiele ich rodzajów, począwszy od drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych, chętnie montowanych w dużych salonach, aż po wyjątkowo praktyczne modele drzwi przesuwnych wewnętrznych. Są idealne w małych mieszkaniach, poruszając się po prowadnicach wzdłuż ściany, pozwolą oszczędzić sporo miejsca, a niektóre mają skrzydła chowane we wnęce w ścianie. Miłośnicy majsterkowania mogą z kolei kupić kompletne drzwi wewnętrzne z ościeżnicą i zamontować je samodzielnie, wzbudzając podziw rodziny oraz znajomych.